מסעדות כשרות בטביליסי, שירותי קייטרינג ומידע נוסף.

מסעדות כשרות

מוצרים כשרים בטביליסי

רשימה בסיסית של מוצרי מזון כשרים/בחזקת כשרות בגיאורגיה.
הרשימה נכונה לתאריך: חודש אייר התשע"ז, מאי 2017

*ברשימה לא כלולים מוצרים כשרים בהם יש "חלב נכרי", "חלב סתם" או שאינם "פת ישראל" לחם – למקפידים על "פת ישראל", ראו הנחיות בהמשך.

–  שוטיס פורי (ידוע גם כ"לאבאש"): דומה בצורתו לפיתה עיראקית, נאפה בטאבון ייעודי. ניתן בקלות לאפות כ"פת ישראל" על ידי הדלקת האש בטאבון.
לחם לבן: כיכר לחם הדומה בצורתה ללחם הרגיל בישראל (הערה: לתשומת לבכם, ודאו שהלחם לא חומם מחדש בתנור של בעלי הגסט-האוס או המלון וכן שלא מדובר בלחם שהם אפו בעצמם).
שמן: כל שמן חמניות ללא תוספות של וויטמינים הוא בחזקת כשר.
מוצרי חלב: בחנות הכשרה בבית הכנסת גדול ניתן לרכוש גבינות קשות מקומיות כשרות (חלב ישראל). אין מוצרי חלב אחרים תחת השגחה קבועה. כמו כן אין יצור של חלב ומוצריו שנמצא ב"חזקת כשרות". כל הגבינות הקשות ללא כשרות הם טריפה, מיוצרים ע"י אנזימים מן החי.
פסטה: פסטה ללא אבקת ביצים (רוב הפסטות) היא בחזקת כשרות, בחנויות גדולות ניתן לרכוש מצורי פסטה בכשרות מהודרת.
דגים: יש מבחר גדול של דגים כשרים בגיאורגיה (בעלי סנפיר וקשקשת). בחלק מן החנויות ניתן לרכוש דגים מעושנים תוצרת רוסיה בכשרות הרבנות הראשית לרוסיה (עם חותמת כשרות בעברית), או שימורי דגים של חברת Gamma-A בהשגחת הרבנות הראשית לרוסיה (גם ללא חותמת כשרות על המוצר).
בשר ומוצריו: ניתן לרכוש בבית הכנסת הגדול בטביליסי מוצרי בשר ועוף כשרים.
שימורים: שימורי תירס, אפונה, גזר, שעועית ורסק עגבניות המכילים מים,מלח,סוכר, חומר משמר והמוצר עצמו, הם בחזקת כשרות, דג טונה בשימורים לא כשר אם אין לו חותמת כשרות.
ממרחים ורטבים: בחנויות מערביות ניתן לרכוש מיונז, קטשופ ורוטב סויה כשרים.
שונות: מלח, סוכר, תבלין שלם או טחון לא מעורב, קקאו ללא תוספות, קמח, דגנים, קטניות, ביצים, קפה, תה שחור, רסק עגבניות בתוספת מלח וחומר משמר סינתטי. כל הנ"ל בחזקת כשרות.

מסעדות
בטביליסי יש 2 מסעדות תחת השגחה של רבנים מקומיים מסעדת דוד ומסעדת ירושלים. לתשומת לבכם, הכשרות במסעדות היא מעיקר הדין ואין הקפדה על חומרות והידורים. בקשות לגבי בשר חלק וכו' – נענים בחיוב בכפוף למלאי.

לשאלות:
הרב מאיר קוזלובסקי
בית חב"ד גיאורגיה
+995322429770
office@chabad.ge
ההשתתפות בסעודות השבת בבית חב"ד היא בכפוף לרישום מראש ב: www.mitchabdim.com