מי לא אוהב חיות? ילדים אוהבים במיוחד. אז בפעם הבאה באירופה, הנה רשימה של 7 גני החיות הטובים ביבשת:

  1. גן החיות של מוסקבה

עם ותק של יותר מ-150 שנה, גן החיות במוסקבה (Московский зоопарк) הוא מהגדולים והחשובים בעולם. הגן נוסד במאה ה-19 על ידי קבוצה של פרופסורים לביולוגיה מאוניברסיטת מוסקבה, ובתקופת השלטון הסובייטי הפך לגן לאומי. בגן החיות יש יותר מ-8000 בעלי חיים מציפורים אקזוטיות, ועד לנמרים סיביריים. אפשר גם לצאת לסיור לילי וקסום במיוחד בין חיות הבר ודורסי הלילה.

  1. גן החיות של וינה

גן החיות של וינה (Tiergarten Schönbrunn) ממוקם במתחם ארמון שנברון המפורסם ונחשב כאחד מהראשונים בעולם. קיסרי אוסטריה הביאו אל הגן חיות רבות שאספו במהלך מסעותיהם בעולם ומספר בעלי החיים שבו גדל בהתמדה. במלחמת העולם השנייה הופצץ אזור הגן ובעלי חיים רבים נהרגו. בגן יש אזור המדמה את האקלים בקוטב עם בעלי חיים מיוחדים.

  1. גן החיות של מדריד

מתחם האקווריום וגן החיות במדריד (Zoo Aquarium de Madrid) משלב את עולם המים, דגים טרופיים ואלמוגים, יחד עם יותר מ-500 מינים של בעלי חיים. בגן החיות יש את דוב הפנדה הראשון שנולד באירופה, חיות נדירות וגם מופעי דולפינים מהנים לילדים.

  1. גן החיות של ברלין

גן החיות של ברלין ממוקם בלב העיר ונחשב לאחד מהעמוסים באירופה. הגן מציע מסע אל עולמם של בעלי חיים רבים, ג'ירפות ארוכות צוואר, אריות מלכותיים, היפופוטמים עצומים, דובי קוטב, קופים ועוד. במהלך היום נערכים פעילויות כמו מופע של אריות ים. הגן מקיים תכניות לשימור בעלי חיים בסכנת הכחדה, בשיתוף אוניברסיטאות מכל רחבי אירופה.

  1. גן החיות של קופנהגן

בגן החיות של קופנהגן יש מעל 3,000 בעלי חיים והוא מחולק לאזורים שונים. מתחם יערות הגשם מארח תנינים, נחשים ועוד מיני זוחלים ופרפרים, המתחם הארקטי מלא בדובי קוטב וציפורים ומתחם הפילים נחשב כאחד מהמתקדמים באירופה ומציע הצצה ייחודית לחיי הפילים. הילדים הקטנים יותר יוכלו להגיע לפינת ליטוף מיוחדת עם חיות משק וסוסים.

  1. גן החיות של פראג

גן החיות בפראג הוא לא רק מקלט לחיות, אלא משמש כ"תיבת נוח" מודרנית אמיתית, המשמרת בעלי חיים בסכנת הכחדה, בהם גם סוסים פראיים ממונגוליה. הגן הממוקם כמה קילומטרים מחוץ למרכז העיר, שוכן בסביבה ירוקה ונחשב לאחת מהאטרקציות הפופולריות בפראג.

  1. גן החיות של באזל

אחד מגני החיות הפופולריים באירופה הוא גן החיות בבאזל הכולל קרוב ל-7000 בעלי חיים. הגן הוותיק הקרוי בפי התושבים "Zolli" נפתח בבאזל במאה ה-19, והוא ביתם של בעלי חיים מקומיים ואקזוטיים, בעלי חיים ימיים וציפורים. האזורים המומלצים לביקור הם מתחם האריות המחודש ומתחם הקופים.