תאריך עדכון: 5/2019

זאגרב בירת קרואטיה היא העיר המרכזית והלב של המדינה. יש בה מקומות יפים והיסטוריים, מוסדות תרבות ותיאטרון, כיכרות ואזורי שופינג. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לשומרי כשרות בזאגרב, עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה באזור. מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות בזאגרב והסביבה

מסעדות כשרות

מסעדות עם תעודת כשרות בזאגרב וסביבתה – בקרוב

מידע על בית חב"ד בזאגרב, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות ועוד

חיפשת מידע על כשרות בזאגרב? אולי יעניין אותך גם:

בלגרד | דוברובניק

זאגרב – תעודת זהות

מדינה: קרואטיה
מטבע
: קונה
שעון: GMT‎+2 (שעה פחות משעון הקיץ הישראלי)
קידומת: ‎+385-1
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כשלוש וחצי שעות

מפת קרואטיה

5 מקומות מומלצים בזאגרב

  • הגן הבוטני
  • העיר העילית
  • גן ריבניאק
  • פארק אופטובינה
  • רחוב איליציה

הידעת?

היהודים הראשונים שתועדו על אדמת קרואטיה וזאגרב בפרט, היו שליחיו של חסדאי אבן שפרוט יועץ הח'ליף הראשון של בית אומייה בקורדובה, שהיו בדרכם אל ממלכת הכוזרים. במהלך המאה ה-13 הגיעו לזאגרב יהודים נוספים מצרפת, אלבניה ומלטה. במאה ה-16 נפסקו החיים היהודים בזאגרב בעקבות חוסר יציבות שלטונית ומלחמות בין צבאות האימפריה העות'ומאנית וצבאות האצילים האוסטרים. באותם שנים אזורים שלמים בקרואטיה הוכרזו כאזור מלחמה וננטשו.

קהילת יהודי זאגרב הוקמה באופן רשמי רק בתחילת המאה ה-19 תחת ממלכת יוגוסלביה וכללה כמה עשרות משפחות. בהמשך נבנה בית כנסת גדול ומוסדות חינוך יהודיים, מי שהנהיג את הקהילה היה הרב הושע יעקבי. בין שתי מלחמות העולם הקהילה היהודית של זאגרב זכתה לשקט יחסי ופעלו בה ארגונים ציוניים, מועדוני ספורט וקהילה. אחד מהיהודים הבולטים באותה תקופה היה דוד שוורץ, יזם וממציא ספינת האוויר.

לפני תקופת השואה, חיו בזאגרב כ-12 אלף יהודים, משטר האוסטאשה הפשיסטי והגרמנים מחקו את הקהילה כמעט לחלוטין. לאחר המלחמה החלה הקהילה להשתקם ובשנת 1970 כבר מנתה כ-1200 יהודים.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בזאגרב?

שיתוף: