תאריך עדכון: 5/2019

זלצבורג, העיר האוסטרית היפה מציעה נופים ירוקים, מצודות, ארמונות מלכותיים וברקע – המוזיקה הקלאסית של מוצרט. הטיסה הקצרה יחסית, המלונות המהודרים, העיר העתיקה ושלל הנופים בסביבה, מציבים את העיר גבוה בטבלת יעדי החופשה הפופולריים באוסטריה. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לשומרי כשרות בזלצבורג, עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בעיר. מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר להזמין עד לזלצבורג ולערים נוספות באוסטריה.

מסעדות כשרות

אין מסעדות כשרות בזלצבורג! המסעדות הכשרות הקרובות הן בוינה.

אין בית חב"ד בזלצבורג! בית חב"ד הקרוב ביותר שוכן בוינה.

חיפשת מידע על כשרות בזלצבורג? אולי יעניין אותך גם:

וינה | פרנקפורט

זלצבורג – תעודת זהות

מדינה: אוסטריה
מטבע: אירו
שעון: GMT‎+2 (שעה פחות משעון הקיץ הישראלי)
קידומת בינלאומית: ‎+43-662
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כ-4 שעות

מפת זלצבורג

5 אטרקציות מומלצות בזלצבורג

  • טירת זלצבורג
  • ארמון מיראבל
  • ארמון הלברון
  • מוזיאון המדע והטבע
  • גן החיות של זלצבורג

הידעת?

בסוף המאה ה-15 הכריז הנסיך-הארכיבישוף של זלצבורג לאונהרד פון קיטשאך, כי בעיר לא יחיו יהודים לעולם. לאחר כ-400 שנה, בוטל האיסור והיהודי הראשון שהגיע להתיישב בזלצבורג היה אדם בשם אלברט פולק. פולק היה סוחר בספרים נדירים וקיבל הודעה מראש העיר שהוא יזכה להיות היהודי הראשון אבל גם האחרון בזלצבורג. אבל גם נבואה זו לא התממשה, ובשנת 1869 חיו במחוז זלצבורג כ-42 יהודים. לקהילה הקטנה היה בית כנסת, בית עלמין וכמה ארגונים חברתיים.

בראשית המאה העשרים, קיבל ד"ר אדולף אלטמן שהיה רב צבאי במלחמת העולם הראשונה את המינוי לרב העיר. באותו הזמן חי בזלצבורג גם אחד מהסופרים היהודים המפורסמים ביותר, שטפן צווייג. יהודי נוסף ומפורסם שהתגורר בעיר היה רוברט יונגק, סופר ומועמד לנשיאות אוסטריה. תקופת מלחמת העולם השנייה והשלטון הנאצי פגע קשות בקהילה היהודית של זלצבורג, 230 מהיהודים תושבי העיר איבדו את רכושם ואת בתיהם, את ארצם ובמקרים רבים את חייהם. בתום המלחמה, זלצבורג הפכה לבית זמני של אלפי ניצולי שואה ממזרח אירופה, בדרך לאיטליה וממנה באוניות לישראל.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בזלצבורג?

שיתוף: