תאריך עדכון: 5/2019

פורטו, היהלום של צפון פורטוגל השוכנת על גדות נהר הדורו, בדרך אל האוקיינוס האטלנטי, היא עיר בה נולדו חלומות ואגדות בניחוח של יין משובח ואפשר למצוא בה מקומות יפים וקסם היסטורי. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לשומרי כשרות בפורטו, עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בעיר. מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות בפורטו ובפורטוגל.

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות בפורטו.

אין בית חב"ד פעיל בפורטו!

חיפשת מידע על כשרות בפורטו? אולי יעניין אותך גם:

מלטה | ליסבון

פורטו – תעודת זהות

מדינה: פורטוגל
מטבע: אירו
שעון: GMT‎+1 (שעתיים פחות משעון הקיץ הישראלי)
קידומת בינלאומית: ‎+351-2
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כ-7 שעות

מפת פורטו

5 אטרקציות מומלצות בפורטו

  • מוזיאון סרלווס לאמנות עכשווית
  • קאסה דה מוזיקה
  • שכונת ריביירה
  • מגדל קלריגוש
  • גשר דום לואיס

הידעת?

פורטו ועמק הדורו היו מוקד של התיישבות יהודית בצפון פורטוגל, כבר לפני שנים רבות. בעיירה טרנקוזו השוכנת כ-200 קילומטר מזרחית לפורטו, חייתה בימי הביניים קהילה יהודית גדולה ומשגשגת של מאות יהודים. עד היום אפשר למצוא במקום סממנים יהודים המוטבעים על הקירות והמשקופים.

גם בעיירה פינחל הסמוכה חייתה קהילה יהודית גדולה שסייעה רבות למגורשי ספרד. בתקופת האינקווזיציה, נאלצו היהודים להסתיר את זהותם, ובבתים בהם הם התגוררו אפשר עדיין למצוא סממנים שזיהו אותם כנוצרים החדשים.

כיום בפורטו יש קהילה יהודית קטנה של כמה מאות חברים, רובם אינם ילידי המקום ומשפחתם היגרה לפורטוגל במאה השנים האחרונות. הלב הפועם של הקהילה הוא בית הכנסת כדורי שבאזור בואבישטה. בית הכנסת "כדורי מקור חיים" הוא בית הכנסת הגדול ביותר בחצי האי האיברי ואחד מהגדולים באירופה. הוא נבנה מתרומות של יהודים מכל רחבי העולם, בהם גם הברון דה רוטשילד והאחים כדורי, פילנתרופים יהודים מהונג קונג. חנוכת בית הכנסת נחגגה בשנת 1938.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בפורטו?

שיתוף: