תאריך עדכון: 5/2019

פאפוס, עיר החוף האטרקטיבית והבירה ההיסטורית של קפריסין, הפכה בשנים האחרונות לעיר האהובה ביותר על התיירים הישראלים.  ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך כשרות בפאפוס שיעזור לכם לשמור על דיני הכשרות בעיר עם כל מה שאתם צריכים לדעת: מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

הלגונה הכחולה פאפוס

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות בפאפוס ובקפריסין.

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות בפאפוס ובקפריסין.

מידע על בית חב"ד בפאפוס, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות וזמני כניסת השבת.

חיפשת מידע על כשרות בפאפוס? אולי יעניין אותך גם:

נופש כשר בקפריסין

פאפוס – תעודת זהות

מדינה: קפריסין
מטבע: אירו
שעון: שווה לישראל
קידומת בינלאומית: 357+
חשמל: 220 V (דרוש מתאם)
זמן טיסה: כשעה

מפת פאפוס

5 אטרקציות מומלצות בפאפוס

  • סלע אפרודיטה
  • הפארק הארכיאולוגי קאטו פאפוס
  • חוף קורל ביי
  • טירת פאפוס
  • פארק המים של פאפוס

הידעת?

בית המלוכה של הדוכס הצרפתי גי דה ליזיניאן שלט בקפריסין עד למאה ה-15. בתקופת שלטונו, שגשגה קהילת יהודי קפריסין בערים רבות, בהם קהילה יהודית עתיקה שחיה בפאפוס. עבור הדוכס, קפריסין הייתה פרס ניחומים לאחר שהפסיד בקרבות הצלבנים מול המוסלמים ונאלץ לעזוב את ירושלים.

תחת שלטון האימפריה העות'מאנית המשיכו היהודים בקפריסין לחיות בשקט יחסי. לאחר הכיבוש הבריטי במאה ה-19 ניסו בני הקהילה להקים יישובים חקלאיים שבסופו של דבר לא הצליחו להחזיק מעמד. בסוף המאה ה-19, ניסתה קבוצה גדולה של יהודים שהגיעו מרוסיה להקים יישוב בסמוך לפאפוס, אליהם הצטרפו כמה יהודים שהגיעו מרומניה אך יוזמה זו לא העלתה פרי. קבוצה נוספת של יהודים, בתמיכת אגודת הקולוניאלים היהודית ותנועת אהבת ציון מלונדון, ניסו להקים יישובים נוספים, אך הם לא ידעו להתמודד עם האקלים והסביבה השונה, ולבסוף התכנית נגנזה.

בתקופת מלחמת העולם השנייה ומאימת השלטון הגרמני, ברחו יהודים רבים לקפריסין. בתום המלחמה, הפך האי לכלא למעפילים ולמהגרים בלתי חוקיים שניסו להסתנן דרך הים לישראל ונתפסו על ידי הבריטים. בין השנים 1945-1949 נכלאו באי 11,000 יהודים שבסופו של דבר שוחררו ועלו לישראל.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בפאפוס?

שיתוף: