תאריך עדכון: 7/2019

המבורג היא עיר נמל היסטורית ובינלאומית, מלאה בפארקים, מוקפת בתעלות ומציעה אווירה תוססת. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לשומרי כשרות בהמבורג, עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בעיר. מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות בהמבורג וסביבתה – בקרוב

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות בהמבורג – בקרוב

מידע על בית חב”ד בהמבורג, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות – בקרוב

חיפשת מידע על כשרות בהמבורג? אולי יעניין אותך גם:

אמסטרדם | מינכן

המבורג – תעודת זהות

מדינה: גרמניה
מטבע: אירו
שעון: GMT‎+2 (שעה פחות משעון הקיץ הישראלי)
קידומת בינלאומית: ‎+49-40
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כ-5 שעות

מפת המבורג

5 מקומות שכדאי לראות בהמבורג

  • ארץ הפלאות המיניאטורית
  • העיר העתיקה
  • מוזיאון היכל האמנות
  • אגם אלסטר
  • מדרחוב Jungfernstieg

הידעת?

יהודים חיו בהמבורג כבר מסוף המאה ה-16, כאשר יהודים עשירים שברחו מספרד ופורטוגל הגיעו לעיר דרך הולנד. בתחילה היהודים החביאו את יהדותם אך לאחר שהתגלו דרשו התושבים לגרש אותם מהעיר. מועצת העיר התנגדה והקהילה היהודית החלה להתפתח בעיר וסביבתה.

בעשרות השנים שלאחר מכן הפכה המבורג למרכז דפוס לספרים יהודיים. בעיר הוקמו שלושה בתי כנסת ספרדיים, והקהילות התאחדו תחת השם "בית ישראל". באותה התקופה הפילוסוף היהודי פורטוגלי אוריאל אקוסטה הוחרם באמסטרדם ונמלט למשך תקופה קצרה להמבורג, אך הקהילה היהודית לא קיבלה אותו והוא עזב את העיר. באמצע המאה ה-17 החלה מתיחות בין הקהילה הנוצרית ליהודים ובני הקהילה האשכנזית גורשו ממנה לכמה שנים.

בראשית המאה ה-19, התנועה הרפורמית שהחלה בברלין, הגיעה להמבורג. אחד מהמתנגדים הגדולים לתנועה היה הרב יעקב אטלינגר ממנהיגי היהדות האורתודוקסית בגרמניה ורבה של אלטונה (אז עיר עצמאית וכיום רובע בהמבורג).

הרב האחרון של הקהילה טרום מלחמת העולם השנייה היה הרב ד"ר יוסף צבי קרליבך, דודו של הרב הזמר שלמה קרליבך. כ-7,800 יהודים מהמבורג נהרגו בתקופה הנאצית ולאחר המלחמה הוקמה בה מחדש קהילה בת כ-1000 חברים. כיום העיר מונה כ-8000 יהודים המאוגדים במספר קהילות, רב העיר הוא הרב שלמה ביסטריצקי.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בהמבורג?

שיתוף: