תאריך עדכון: 7/2019

פרנקפורט היא עיר מודרנית ובינלאומית, גדולה מאוד אך גם קלה להתמצאות. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לשומרי כשרות בפרנקפורט, עיר העסקים האירופית שעל גדות נהר המיין, עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בעיר. מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות בפרנקפורט וסביבתה

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות בפרנקפורט

מידע על בית חב”ד בפרנקפורט, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות – בקרוב

חיפשת מידע על כשרות בפרנקפורט? אולי יעניין אותך גם:

ברלין | מינכן

פרנקפורט – תעודת זהות

מדינה: גרמניה
מטבע: אירו
שעון: GMT‎+2 (שעה פחות משעון הקיץ הישראלי)
קידומת בינלאומית: ‎+49-69
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כ-4 שעות

מפת פרנקפורט

5 מקומות שכדאי לראות בפרנקפורט

  • מגדל המיין
  • בית גתה
  • הגן הבוטני פלמנגרטן
  • מוזיאון הטבע סקנברג
  • גן החיות OPEL

הידעת?

כבר במאה ה-12 הייתה בפרנקפורט קהילה יהודית קטנה ופורחת שרוב בניה היו סוחרים. הקהילה הקטנה הותקפה בגלל מחלוקת עם האוכלוסייה הנוצרית, הרובע היהודי נשרף ורוב בני הקהילה נספו במהומות. בעקבות המהומות פרסם הקיסר צו הגנה על היהודים והקהילה שוקמה.

במהלך מאות השנים שלאחר מכן נפלו יהודי פרנקפורט קורבן להתקפות אנטישמיות מעת לעת, בדומה לאלה שחוו קהילות יהודיות ברחבי אירופה. היהודים הועברו לרחוב שנבנה במיוחד, "Judengasse", שהוקף בחומות ובשערים אך הקהילה המשיכה להתפתח ולשגשג כמרכז מסחרי ורוחני. הקהילה היהודית בפרנקפורט הייתה ביתם של כמה משפחות עשירות במיוחד, שחלקן היו ידועות בשלטים התלויים מחוץ לבתיהם: אחת הדוגמאות המפורסמות ביותר היא משפחת רוטשילד, שניהלה מרכז בנקאות בפרנקפורט עד למאה ה-20.

באמצע המאה ה-19 השיגו יהודי פרנקפורט שוויון זכויות מלא. בראשית המאה העשרים כבר מנתה הקהילה כ-30 אלף איש והייתה חלק בלתי נפרד מהנהגת העיר. הקמתה של אוניברסיטת פרנקפורט ב -1912 מומנה במידה רבה גם על ידי יהודי פרנקפורט, הפילוסוף פרנץ רוזנצוויג הקים מוסד ללימודי יהדות, ומרטין בובר פרופסור מפורסם, תרגם את התנ"ך לגרמנית.

עם תחילת השלטון הנאצי, פוטרו יהודים רבים ונסגרו למעלה מ- 500 עסקים בפרנקפורט. יהודים רבים נמלטו מהעיר, אחת מהם הייתה משפחתה של אנה פרנק. אלפי יהודים נספו בשואה והקהילה פסקה מלהתקיים.

לאחר המלחמה החלה הקהילה להשתקם וכיום היא מונה כ-10 אלף יהודים. כיום הקהילה היא מהגדולות במדינה ויש בה מוסדות דת, חינוך ואפשרויות למזון כשר.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בפרנקפורט?

שיתוף: