תאריך עדכון: 6/2019

אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה באזור הרי הדולומיטים האיטלקיים, מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות באזור הרי הדולומיטים – בקרוב.

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות באזור הרי הדולומיטים – בקרוב.

אין בית חב"ד בהרי הדולומיטים! בתי חב"ד הקרובים הם בונציה ובמילאנו.

חיפשת מידע על כשרות בדולומיטים? אולי יעניין אותך גם:

מילאנו | ונציה

הדולומיטים – תעודת זהות

מדינה: איטליה
מטבע: אירו
שעון: GMT‎+2 (שעה פחות משעון הקיץ בישראל)
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כ-4 שעות

מפת הדולומיטים

5 מקומות לראות בדולומיטים

  • בולצאנו
  • טרנטו
  • אגם טובל
  • אגם בראיס
  • רכס כתר הנסיכה

הידעת?

הקהילה היהודית של מראנו (שהייתה עד למלחמת העולם הראשונה בשטח אוסטריה) התבססה במקום כבר במאה ה-13 כחלק מהקהילה היהודית בעיר הוהנמס.

תור הזהב של יהודי מראנו החל באמצע המאה ה-19 כאשר יהודים רבים מהוהנמס, לא הרחק מאגם קונסטנץ, החלו להתיישב בדרום טירול, לאחר שקיבלו היתר שהייה. באותה תקופה הוקמה קרן יהודית מיוחדת שמשימתה הייתה לקנות חלקת אדמה שתשמש כבית קברות. השטח שנרכש היה ליד הכנסייה. עם זאת, בפסח 1847 הורה מושל המחוז לחברי הקהילה היהודית למכור את חפציהם ואת אחוזותיהם בתוך שישה חודשים ולאחר מכן לעזוב את המחוז. הצו בוטל בזכות התערבותו של הקיסר.

בשנים שלאחר מכן מדענים ואנשי עסקים יהודים מילאו תפקיד חשוב בהתפתחות הכלכלית של האזור. הם הקימו תשתיות של רכבות, אזורי תיירות ובריאות ויקבים. בית הכנסת הראשון בחבל טירול נחנך במראנו  בתאריך 27 במרץ 1901. כיום בית הכנסת שופץ ועומד על תילו ובמרתף המבנה יש מוזיאון יהודי עשיר במוצגים המתארים את ההיסטוריה של היהודים בעיר.

כיבוש צפון איטליה על ידי הצבא הנאצי במלחמת העולם השנייה, היה גם סופה של הקהילה. במרחק של נסיעה קצרה, בעיר בולצאנו, הוקם מחנה ריכוז גדול ליישום הפתרון הסופי באיטליה. לאחר המלחמה נפתח בעיר מרכז סיוע לחולי שחפת יהודים עד שנסגר והחולים הועברו לישראל.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בדולומיטים?

שיתוף: