תאריך עדכון: 5/2019

האי כרתים הפך בשנים האחרונות ליעד אהוב במיוחד על ידי הישראלים. הטיסה הקצרה, המלונות המפנקים, הנופים ותחושת החופש המושלמת, מציבים את האי גבוה בטבלת יעדי החופשה הפופולריים ביותר. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בכרתים, מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות בכרתים וביוון.

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות בכרתים.

מידע על בית חב"ד בכרתים, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות וזמני כניסת השבת.

חיפשת מידע על כשרות בכרתים? אולי יעניין אותך גם:

נופש כשר בקפריסין

כרתים – תעודת זהות

מדינה: יוון
מטבע: אירו
שעון: שווה לישראל
קידומת בינלאומית:81
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כ-4 שעות

מפת כרתים

5 אטרקציות מומלצות בכרתים

  • ארמון קנוסוס
  • קניון סאמריה
  • האי ספינלונגה
  • מבצר קולס
  • המוזיאון ההיסטורי של כרתים

המלצות טיול

הידעת?

עדות היסטורית ראשונה לקיומה של קהילה יהודית בכרתים מתוארכת לשנת 142 לפנה"ס. מאז הקהילה שרדה אימפריות שונות עד למאה החמישית, אז הקיסר הביזנטי גירש את היהודים מהאי. בימי הביניים סבלה היהודים המעטים שהתגוררו באי מרדיפות, הם אולצו לגור ברובע היהודי ולסמן את בגדיהם. בשנת 1900 היו רק 726 יהודים הרשומים בכרתים וערב מלחמת העולם השנייה היו רק 400 יהודים בכרתים. האי נכבש על ידי יחידות קומנדו של הצבא הגרמני ובני הקהילה נשלחו באוניות לפיראוס כדי להעבירם למחנות הריכוז. בדרך טובעה הספינה ורבים מהיהודים נהרגו. החל מהמחצית השנייה של המאה ה -20 ותחת שלטון ממשלת יוון אין קהילה יהודית פעילה בכרתים.

בית הכנסת "עץ חיים" בעיר חאניה

עם סיומה של מלחמת העולם השנייה, חמשת בתי הכנסת העתיקים ששכנו באי נהרסו, כמו גם בתי קברות ובתי ספר יהודי. רק בית הכנסת "עץ חיים" נשאר כשריד אחרון לחיים היהודיים בכרתים. בשנת 2000 וביוזמת קרן בינלאומית שופץ וחודש המבנה כמקום תפילה, זיכרון ופיוס. בית הכנסת ממוקם בסמטאות העיר חאניה, בצפון מערב האי.