תאריך עדכון: 6/2019

בבוקרשט, עיר הבירה של רומניה תמצאו מלונות מפנקים, אפשרויות זולות לשופינג, בילויים, מוזיאונים ופארקים ירוקים. הטיסה הקצרה והגישה הנוחה לטיולים ברחבי המדינה, מציבים את העיר גבוה בטבלת יעדי החופשה הפופולריים במזרח אירופה וברומניה. אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לשומרי כשרות בבוקרשט, עם כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה בעיר. מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר להשיג בחנויות בבוקרשט וברומניה

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות בבוקרשט והסביבה

מידע על בית חב"ד בבוקרשט, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות ועוד

חיפשת מידע על כשרות בבוקרשט? אולי יעניין אותך גם:

ורשה | בודפשט

בוקרשט – תעודת זהות

מדינה: רומניה
מטבע: ליי
שעון: GMT‎+3 (שווה לשעון הקיץ הישראלי)
קידומת בינלאומית: 40-21+
חשמל: 220 V (לתקע של 3 פינים דרוש מתאם)
זמן טיסה: כשעתיים וארבעים וחמש דקות

מפת בוקרשט

5 אטרקציות מומלצות בבוקרשט

  • ארמון הפרלמנט
  • המוזיאון הלאומי של הכפר
  • האתנאום הרומני
  • פארק הרסטראו
  • מוזיאון האמנות הלאומי

הידעת?

הקהילה היהודית של בוקרשט הוקמה בשלהי ימי הביניים על ידי יהודים ספרדים שהגיעו משטחי האימפריה העות'מאנית, שאליהם הצטרפו יהודים שנמלטו מהפוגרומים באוקראינה. בסופו של דבר הפכה הקהילה האשכנזית לגדולה יותר מהקהילה הספרדית אך הם התאחדו כדי לא לשלם מס גבוה לשלטונות.

באמצע המאה ה-19 היו 10 בתי כנסת אשכנזים ועוד אחד ספרדי בבוקרשט ושתי הקהילות חיו ושגשגו בעיר. בין שתי מלחמות העולם גדלה קהילת בוקרשט והגיעה לכמעט מאה אלף איש. נוסדו בתי ספר, מרכזים קהילתיים, עיתונים ואפילו תיאטרון יידיש.

בספטמבר 1940 עלה שלטון אנטישמי ברומניה בראשות יון אנטונסקו שכרת בהמשך ברית עם גרמניה הנאצית. היחס ליהודים השתנה לרעה, נחקקו חוקים מיוחדים ורבים הועברו למחנות ריכוז. יהודי בוקרשט ניצלו לאחר שאנטונסקו הודח ב -23 באוגוסט 1944 וכוחות גרמניים לא הצליחו להיכנס ולכבוש את בוקרשט.

לאחר מלחמת העולם השנייה החלו להגיע לעיר מספר גדול של פליטים יהודים ושל ניצולים. עד 1947 גדלה האוכלוסייה היהודית לכ-150,000 איש. כל אלו הפכו את בוקרשט למרכז יהודי תוסס למשך שנים רבות. עלייתו של ניקולאה צ'אושסקו הרודן הרומני לשלטון בשנת 1965 גרמה לעזיבה המונית ובתוך עשור מספר היהודים צנח ל-50 אלף איש בלבד. שנים לאחר מכן ועד היום, מספר היהודים הצטמצם משמעותית וכיום מדובר על כמה אלפי יהודים המתגוררים בעיר.

המידע יכול לעזור לשומרי כשרות בבוקרשט?

שיתוף: