תאריך עדכון: 5/2019

אתונה, עיר הבירה ההיסטורית של יוון העתיקה היא עיר מלאת קסם, סמטאות ושווקים. הטיסה הקצרה, המלונות המפנקים, האתרים ההיסטוריים והאווירה המיוחדת, מציבים את העיר גבוה בטבלת יעדי החופשה הפופולריים ביותר. ומה עם שומרי הכשרות? אתר עולם כשר מציע לכם מדריך לכל מה שאתם צריכים לדעת לפני שנוסעים לחופשה באתונה, מה אוכלים, איפה עושים שבת ובאיזה מלונות הכי כדאי להיות. המדריך המלא:

מאת: איתמר, יועץ עולם כשר

רשימת אוכל כשר

מידע על אוכל כשר שאפשר לרכוש בחנויות באתונה וביוון.

מסעדות כשרות

מידע על מסעדות עם תעודת כשרות באתונה.

מידע על בית חב"ד באתונה, תפילות, סעודות שבת, דרכי התקשרות ועוד.

חיפשת מידע על כשרות באתונה? אולי יעניין אותך גם:

נופש כשר בקפריסין

אתונה – תעודת זהות

מדינה: יוון
מטבע: אירו
שעון: שווה לישראל
קידומת בינלאומית: 21
חשמל: 220 V
זמן טיסה: כשעתיים

מפת אתונה

5 אטרקציות מומלצות באתונה

  • האקרופוליס של אתונה
  • חורבות מקדש הפרתנון
  • כיכר סינטגמה
  • מוזיאון הארכיאולוגיה הלאומי
  • אזור האגורה

הידעת?

אתונה, אחת הערים המפורסמות ביותר בעולם, היתה מאז ומתמיד עיר קוסמופוליטית שוקקת. בלב אזור האגורה (מקום הכינוס בעולם העתיק), עומד מבנה יוצא דופן שלטענת כמה חוקרים הוא בית הכנסת הראשון ביוון. בתקופתו של אלכסנדר מוקדון ובשנים שלאחר מכן התרכזו החיים היהודיים בחלק הצפוני של יוון. רק במאה ה -19, כאשר יוון קיבלה את עצמאותה מהטורקים, החלה הקהילה היהודית של אתונה לצמוח ולשגשג. בשנת 1889 הוכרה הקהילה היהודית ביוון באופן רשמי על ידי השלטון כמיעוט דתי בעל זכויות.

בית הכנסת העתיק של אתונה נבנה בשנת 1905 כתוצאה ממספר גדל והולך של בני הקהילה. בתקופת מלחמת העולם השנייה, במקביל לפגיעה ביהודי סלוניקי, גם אתונה היתה מרכז לרדיפות אחר יהודים. בשנת 1943 הגרמנים החלו לאסוף את היהודים של אתונה וכ-800 מהם נשלחו למחנות ריכוז. יהודים רבים ניצלו באמצעות הסיוע וההתנגדות של הממשלה היוונית והכנסייה היוונית האורתודוכסית, שהחביאו יהודים ולאחר מכן עזרו להם להימלט מהמדינה. עם סיום המלחמה, הקהילה באתונה גדלה באופן משמעותי. כיום, יותר משני שליש מיהודי יוון מתגוררים באתונה.